Blog

Czym charakteryzuje się dach dwuspadowy? Jakie może być jego pokrycie?

Dachy dwuspadowe umożliwiają efektywne zagospodarowanie poddasza. Konstrukcje tego typu mogą zakończyć budynki zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym.

Jakich formalności wymaga budowa altany? Jakie pokrycie można zastosować na altanie?

Budowa altany ogrodowej przy domu wymaga spełnienia określonych formalności. Zakres potrzebnej dokumentacji zależy w takim przypadku przede wszystkim od powierzchni obiektu. Jeśli altana ma zostać wykonana na obszarze ogródków działkowych, nie trzeba składać zawiadomienia ani wniosku o wydanie pozwolenia.

Rola kierownika budowy

Obowiązki kierownika budowy są określone przez ustawę Prawo budowlane. Osoba ta jest odpowiedzialna między innymi za prowadzenie dokumentacji budowy oraz geodezyjne wytyczenie obiektu budowlanego w terenie.

Czym kierować się przy wyborze ekipy budowlanej?

Ekipa do budowy domu powinna być sprawdzona. Szukając opinii na temat danej brygady fachowców, warto zajrzeć na portale społecznościowe oraz zasięgnąć języka u wcześniejszych zleceniodawców.

Jak wykonać trwałą i niezawodną izolację dachu płaskiego?

Izolacja dachów płaskich sprowadza się do zabezpieczenia przegrody przed działaniem wody i wilgoci oraz ucieczką ciepła z wnętrza budynku.

Budowa dachu płaskiego

Konstrukcja dachu płaskiego jest układem warstwowym. Stropodachy, w zależności od założeń, mogą pełnić funkcję tylko najwyższej przegrody budynku lub być zagospodarowane jako tzw. zielone ogrody.

.

?